Fortel Design

MRAMOR

Ladíte interiér své kanceláře už několik měsíců a pořád to není ono? Přemýšlíte, čím oživit interiér domu a nic vám ještě nepadlo do oka?  Mramor můžete použít jako obklad do koupelen nebo kamenný obklad kamkoliv jinam do interiéru a vkusně jej zkombinovat s přírodní dlažbou. Tento kouzelný materiál nezná skoro žádné překážky a v interiéru vypadá skvěle.

Mramor je hornina, která obsahuje více jak 95 % kalcitu. Kromě toho může obsahovat příměsi v podobě jílových hmot, nerostů (grafit, hematit, limonit atd.) a organických látek, jako jsou fosilie. Právě ty původně bílý mramor originálně zabarvují a vytvářejí tak působivé obrazce, která pak zdokonalují design bytů, kanceláří, hotelů i jiných veřejných budov. Barevná škála mramoru je díky příměsím velmi pestrá a dá se z ní spolehlivě vybrat ten pravý odstín pro jakékoliv použití.

Mramor je symbolem tradičního a vytříbeného vkusu a díky svým vlastnostem je předurčen pro použití zejména v interiérech. V koupelně jej můžete použít místo podlahy a sladit jej s mozaikou či jinými obklady, v obývacím pokoji se může mramorový obklad krbu stát designovou dominantou místnosti.

Mramor lze vkusně použít například jako podlahu či obklad do koupelen. Kromě toho můžete mramor použít i pro kamenný obklad interiéru – skvěle vypadá v kuchyni, hale i ložnici. V interiéru snad neexistuje prostor, kde by použití mramoru nebylo vhodné. Jako zajímavý designový prvek jej můžete použít na fasádě, schodech, krbech nebo terasách. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv použití mramoru, s tímto nadčasovým materiálem se zkrátka nemůže stát, že byste šlápli vedle.